O nas
Zamek
Oferta
Legenda
Galeria
Kontakt
englishRekonstrukcja grodu warownego założonego w XIII wieku przez Bolka z Brońskich zwanego Gniewnym Stara Baśń jest miejscem gdzie historia spotyka się ze współczesnością a tradycja i pieczołowita dbałość o zgodność ze starodawną sztuką budownictwa łączą się z komfortem i wygodami współczesnych czasów. Miejsce to posiada niepowtarzalny klimat rodem ze średniowiecznych zamków czy dworów.

Budowle oraz ich wnętrza wykończone zostały z troską o detale, przy użyciu naturalnych, przyjemnych ludzkiemu oku materiałów takich jak kamień, drewno czy cegła. Od ciekawskich oczu otaczającego świata Starą Baśń oddzielają potężne mury i palisada. Daje to poczucie intymności i spokoju, pozwalając przebywającym wewnątrz gościom zachować anonimowość i umożliwiając im komfortowe oddanie się swoim sprawom.

Obiekt leży w miejscu dawnego szlaku winnego prowadzącego z Węgier a przeszłość tych ziem bogata jest w historie związane z najazdami mongolskich armii. Mnogość legend pomieszanych z faktycznymi wydarzeniami historycznymi dodatkowo wzmaga tajemniczą i pociągającą otoczkę wokół tego miejsca.
Pobyt w Starej Baśni umożliwia cofnięcie się w czasie i poczucie klimatu średniowiecznej Polski poprzez obcowanie z jej architektonicznym bogactwem, wyrażonym takimi detalami jak faktura omszałego kamienia, czy zapach starego drewna. Jednocześnie miejsce to dostarcza kompletnej infrastruktury niezbędnej do prowadzenia rozmów biznesowych, szkoleń,  organizowania imprez kulturalnych czy towarzyskich. Zapewniamy miejsca noclegowe, zaplecze kulinarne i rozrywkowe.

Stara Baśń to miejsce nietuzinkowe i prestiżowe a zarazem wygodne i swojskie. Z pewnością zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób, jednocześnie pozostawiając niezapomniane, pozytywne wspomnienia.