O nas
Zamek
Oferta
Legenda
Galeria
Kontakt
english


\

Któż nie marzył, żeby chociaż raz w życiu przenieść się w czarowny świat baśni? Świat, gdzie wszystko jest piękniejsze, lepsze, barwniejsze... Aby tego dokonać, zapraszamy do odwiedzenia „Starej Baśni” - rekonstrukcji średniowiecznego grodu warownego założonego przez Bolka zwanego Gniewnym, gdzie według legendy w 1287 roku zostały rozbite wojska Kara Nogaja  (prawnuka Czyngis-chana) w czasie trzeciej ekspansji mongolskiej na Europę.


Gród warowny znajduje się w  Grybowie, niedaleko Nowego Sącza, przy drodze na Krynicę, na pograniczu Pogórza Rożnowskiego i Beskidu Niskiego. Zamek powstał z fantazji i marzeń, wybudowany z wielkim zaangażowaniem i dbałością o detale. Jednak  sama warownia to nie wszystko. Ważny jest duch tego miejsca (można go czasem spotkać w lochach), który stwarza niezwykłą atmosferę, dzięki czemu goście Kasztelana mogą przenieść się w czasie i doświadczyć tego, o czym zawsze marzyli.


Można tu przechadzać się  galeriami prawdziwego, 4-metrowego muru połączonego z dwoma basztami w swoisty system fortyfikacji. Z ich szczytu rozpościera się piękny widok na okolicę. Urok historycznych wnętrz potęgują naturalne materiały - kamień, stare drewno i liczne elementy z kutego żelaza. Nastrój Starej Baśni dodatkowo podkreślają pieczołowicie dobrane elementy wystroju, starodawne przyrządy i eksponaty. Cofnąwszy się o paręset lat i wtapiając się w mroki historii w Starej Baśni  można też spróbować jadła i napitków z czasów średniowiecznych czy uczestniczyć w  życiu mieszkańców i rycerstwa z tego okresu


Grybów